KOSMETOLOGIA HIGH - TECH

 

 

 

ENDERMOLOGIA LPG INTEGRAL

 

Endermologia to metoda terapeutyczna opierająca się na masażu, który oddziałuje na skórę i tkankę łączną. Ma szerokie zastosowanie estetyczne i sportowe. W 1986 roku technika ta została opatentowana, dlatego też może być wykonywana wyłącznie oryginalnymi urządzeniami LPG. Skuteczność zabiegów Endermologii została udowodniona w wielu niezależnych badaniach klinicznych.

 

Wyróżniamy różne techniki Endermologie

 

Lipomassage

 

To technika masażu, która nastawiona jest głównie na zmniejszanie tkanki tłuszczowej i zwalczanie cellulitu. Pomaga nam w walce z obszarami najbardziej opornymi na dietę i ćwiczenia. Możemy przeprowadzić masaż całego ciała lub wybranych obszarów. Zabiegi są zindywidualizowane, trwają od 20 do 35 minut i są przeprowadzane w seriach. Masaż wykonywany jest w specjalnym kostiumie (endermowear), który ułatwia pracę głowicy i chroni skórę przed uszkodzeniem.

Endermologia powoduje uwalnianie zalegających w ciele toksyn. Aby mogły być one usunięte z organizmu zalecane jest wypijanie ok. 2l wody dziennie w trakcie trwania serii zabiegowej.

 

Lipomassage zalecany jest także do wykonania zabiegów na biust – gwarantuje ujędrnianie oraz podniesienie biustu.

 

Działanie Lipomassage:

- poprawa krążenia krwi i limfy,

- usprawnienie przemiany materii,

- przyspieszenie procesu spalania tłuszczu,

- skrócenie czasu magazynowania tłuszczu w adipocytach,

- przyspieszenie rozpadu tłuszczu z komórek tłuszczowych,

- usunięcie toksyn,

- zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,

- ujędrnienie skóry,

- zmniejszenie cellulitu,

- modelowanie sylwetki

- wyszczuplenie.

 

Drenaż metodą Endermologie

 

Drenaż metodą Endermologie opiera się na zasadach klasycznego drenażu limfatycznego. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny program i mniejszą głowicę. Drenaż limfatyczny wspomaga leczenie i profilaktykę przeciwobrzękową. Zabieg skierowany jest w szczególności dla pacjentek którym puchną nogi, które borykają się z cellulitem wodnym lub zatrzymaniem wody w organizmie. Zalecany jest także dla pacjentek po mastektomii.

 

Działanie drenażu metodą Endermologie:

- oczyszczanie i detoks,

- poprawa przemiany materii,

- stymulowanie mikrocyrkulacji,

- wspomaganie walkę z cellulitem wodnym,

- usprawnienie przepływu krwi i limfy,

- działanie przeciwobrzękowe.

 

Endermolift

 

To technika masażu twarzy. Zabieg wykonuje się mniejszą głowicą zaopatrzoną w dwie klapki, które poruszają się z regulowaną częstotliwością i podciśnieniem. Zabieg ten spłyca zmarszczki oraz wzmacnia skórę, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

 

Endermosport

 

Terapia przeznaczona  dla sportowców i osób uprawiających sport. Pomaga zarówno przygotować mięśnie do wysiłku jak i zregenerować je po treningu. Składa się z trzech etapów:

- rozgrzewki – stymulującej lub rozciągającej mięśnie,

- przygotowania - mobilizacji mięśni,

- odnowy - relaksu dla mięśni.

Istnieją także najróżniejsze protokoły terapeutyczne, np.: przy kontuzjach, uszkodzeniach ścięgien i więzadeł, naciągnięciach, napięciach mięśniowych czy skręceniach.

 

Endermotherapy

 

To terapia pobudzającą naturalne procesy organizmu, wspomagająca leczenie blizn, rozstępów, zwłóknień i innych problemów dermatologicznych. Zalecana jest także przed i po zabiegach liposukcji.

 

Przeciwwskazania do Endermologii:

- ciąża,

- laktacja,

- zabieg można wykonać po upływie 5 miesięcy po naturalnym porodzie, 8 po cesarskim cięciu,

- zapalenie żył, naczyniaki,

- bolesne żylaki w miejscu wykonywania zabiegu,

- skłonność do powstawania żylaków i naczyniaków,

- liczne tłuszczaki,

- przepuklina brzuszna,

- przyjmowanie antykoagulantów,

- stany zapalne i alergiczne,

- przerwana ciągłość naskórka,

- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze,

- choroby układu sercowo – naczyniowego i limfatycznego,

- choroby układu nerwowego,

- choroba nowotworowa (pięć lat po zakończeniu leczenia),

- epilepsja,

- stwardnienie rozsiane.

 

 

 

EXILIS® ELITE ™

 

Exilis Elite jest urządzeniem medycznym, łączącym w sobie dwie terapie – ultradźwięki i radiofrekwencję. Exilis Elite wykorzystuje kontrolowane nagrzewanie tkanki falami radiowymi oraz pobudzenie cząsteczek falami ultradźwiękowymi.

Urządzenie służy do wykonywania bezbolesnych zabiegów na twarz i ciało. Podczas zabiegu wskutek denaturacji włókien kolagenowych dochodzi do ich remodelingu. Wskutek stymulacji skóry następuje wzmożona produkcja kolagenu, poprawia się jej napięcie i sprężystość. Dzięki innowacyjnym głowicom i rewolucyjnej technologii RID (rozpoznanie – izolacja - deaktywacja) cellulit staje się mniej widoczny, a obwód ciała zmniejsza się. Exilis Elite zmniejsza depozyty tkanki tłuszczowej, dlatego może być stosowany w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej na twarzy (podbródek) i ciele (boczki, bryczesy).

Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów zostały potwierdzone klinicznie w warunkach zarówno in vivo jak i in vitro. Testy biochemiczne udowodniły brak szkody dla organów ciała.

 

Nasze urządzenie wyposażone jest w najnowszą, ulepszoną głowicę o mocy 90W, co daje nam możliwość przeprowadzania zabiegów na dwukrotnie wyższych parametrach, dzięki czemu efekty zabiegów uzyskuje się szybciej i na dłużej.

 

Stosowany na twarz działa regenerująco, odmładzająco i stymulująco. Poprawia napięcie, jędrność i strukturę skóry. Redukuje głębokość i ilość zmarszczek, poprawia owal twarzy oraz zapewnia efekt anti-aging. Przynosi długotrwały efekt bezoperacyjnego liftingu twarzy (w szczególności okolicy ust, czoła, podbródka i szyi). Zabieg może być także wykonywany na szyi i dekolcie.

Poprawa napięcia i wygładzenie skóry twarzy widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów, wykonywanych co 7 – 10 dni.

 

 

 

Stosowany na ciało zmniejsza objętości tkanki tłuszczowej, przez co modeluje sylwetkę, jednocześnie ujędrniając skórę. Redukuje cellulit i pozwala na zmniejszenie miejscowych otłuszczeń. Zabieg Exilis wykonywany na piersiach sprawia, że stają się one jędrniejsze i mniejsze.

Jest to najszybszy i najskuteczniejszy system kształtujący ciało na rynku.

W zależności od natężenia zmian i stanu skóry zalecamy serię obejmującą od 4 do 8 zabiegów, wykonywanych co 7 – 10 dni.

 

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Exilis® Elite™:

- ciąża, karmienie piersią,

- rozrusznik serca,

- metalowe implanty,

- pompa insulinowa,

- złote nici,

- trądzik pospolity,

- trądzik różowaty,

- przerwanie ciągłości naskórka w miejscu wykonania zabiegu,

- stany gorączkowe, zapalne i alergiczne,

- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry,

- choroby lub niewydolność układu sercowo - naczyniowego (choroby krwi, zaburzenia krzepliwości, choroby serca),

- choroby układu nerwowego (uszkodzenia nerwów, zaburzenia czucia, nerwobóle),

- nieleczone choroby tarczycy,

- epilepsja,

- choroba nowotworowa,

- radioterapia, terapia glikokortykosteroidami lub retinoidami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NNM™ LIPO KONTOUR

 

NNM™ Lipo Kontour jest medycznym systemem do mezoterapii bezigłowej, wykorzystywanym do przeprowadznia zabiegów na twarzy i ciele.

NNM Lipo Kontour bazuje na technice zwanej Aquaforezą. Przez skórę pokrytą specjalnym żelem przenika energia laserowa oraz trzy różne formy impulsów elektrycznych, które skutecznie reaktywują procesy fizjologiczne w tkankach i pobudzają skórę umożliwiając jej głęboką penetrację. Dodatkowo impulsy elektryczne transportują w głąb tkanek składniki żelu.

 

 

 

 

Rodzaje żeli do mezoterapii bezigłowej:

- przeciwzmarszczkowy,

- liftingujący,

- wybielający,

- antycellulitowy,

- rozpuszczający tkankę tłuszczową.

 

Żele do twarzy zawierają przeciwutleniacze, D- Pantenol, immunostymulanty, składniki nawilżające oraz naturalne wyciągi roślinne. Poprawiają nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry, działają odżywczo i regenerująco na skórę. Sięgają do podłoża procesów związanych ze starzeniem się skóry, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, odmładzają skórę zniszczoną przez światło słoneczne i dym tytoniowy.

Żele do ciała poprawiają mikrocyrkulację i przepływ krwi, działają drenująco, przyspieszają metabolizm a także tonizują mięśnie i przyspieszają rozpad tłuszczu.

 

Mezoterapię bezigłową NNM™ możemy połączyć z: mikrodermabrazją, peelingiem enzymatycznym (nie ultradźwiękowym), masażem, endermoliftingiem.

 

Zabiegi są bezbolesne, nie pozostawiają żadnych śladów na skórze, nie wymagają okresu rekonwalescencji, dzięki czemu. Mezoterapia bezigłowa jest idealna dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na widoczne efekty zabiegów na skórze.

 

Wyraźną poprawę stanu skóry można zaobserwować już po 5 zabiegach. Dla osiągnięcia maksymalnych efektów zalecamy przeprowadzenie serii składającej się z 8 - 10 zabiegów. W zależności od problemu i jego nasilenia przeprowadza się jeden, dwa lub nawet trzy zabiegi w tygodniu.

 

Przeciwwskazania:

- ciąża,

- karmienie piersią,

- menstruacja,

- metalowe implanty

- rozrusznik serca,

- pompa insulinowa,

- złote nici,

- stany zapalne i alergiczne,

- przerwana ciągłość naskórka,

- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze,

- choroby układu sercowo – naczyniowego i limfatycznego,

- choroby układu nerwowego,

- choroba nowotworowa,

- choroby tarczycy (nadczynność/niedoczynność),

- epilepsja,

- stwardnienie rozsiane,

- alergia na lecytynę sojową.

 

 

 

 

 

 

HYDRAFACIAL™ TOWER

 

HydraFacial™ Tower to urządzenie medyczne, najbardziej zaawansowany model serii HydraFacial. System łączy w sobie dwa zabiegi – złuszczanie i jednoczesne odżywienie. Zabieg polega na usunięciu zanieczyszczeń skóry i zrogowaciałych komórek naskórka, przy pomocy hydrodermabrazji, czyli bezkryształowej mikrodermabrazji połączonej z próżnią.

Jednocześnie ze złuszczaniem, w momencie maksymalnego otwarcia porów, pod ciśnieniem dostarczane są do głębszych warstw skóry substancje aktywne zawierające przeciwutleniacze, składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne. System pozwala zminimalizować efekty uboczne typowe dla dermabrazji i peelingu chemicznego.

 

 

Urządzeniem tym można wykonać:

- peeling chemiczny,

- hydrodermabrazję,

- bezkryształową mikrodermabrazję diamentową,

- zabiegi łagodzące, nawilżające,

- zabiegi odświeżające, odmładzające.

 

Hydrafacial doskonale sprawdza się jako zabieg „bankietowy” – szybko poprawiający stan skóry.

Różnicę w wyglądzie skóry widać już podczas zabiegu. Cera staje się oczyszczona, promienna, odżywiona i nawodniona.

 

Zabieg trwa od 30 do 60 minut, jest bezbolesny i komfortowy, nie wymaga okresu rekonwalescencji, a efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się około 10 dni. W celu rozjaśnienia przebarwień, zmniejszenia zmarszczek zalecamy przeprowadzenie serii składającej się z 6 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Zalecamy jeden zabieg co 4 tygodnie, w celu podtrzymania efektów serii.

 

Preparaty złuszczające:

 

Activ - 4

Formuła podstawowa, dla każdego rodzaju skóry. Zmiękcza i oczyszcza skórę, pomaga w mechanicznym złuszczaniu naskórka. Nawilża skórę, co pozwala na wygładzenie zmarszczek.

 

Beta - HD

Formuła dla tłustej, trądzikowej skóry. Sprawdza się także w terapii rozjaśniania i wybielania skóry. W trakcie oczyszczania substancje AHA zmiękczają sebum i zanieczyszczenia, ułatwiają mechaniczne złuszczanie naskórka. Dodatkowo mocno nawilża skórę, pozostawia substancje aktywne na skórze przez dłuższy czas.

 

Glysal - peeling glikolowo - salicylowy

Nowatorskie połączenie peelingu chemicznego z mechanicznym, pozwalające na osiągnięcie niespotykanego dotychczas efektu idealnego oczyszczenia i złuszczenia, bez efektów ubocznych charakterystycznych dla tych zabiegów.

Do wyboru są trzy peelingi glikolowe o różnych stężeniach:

- 7,5% - przeznaczony dla skór cienkich, delikatnych i wrażliwych,

- 15 % - przeznaczony dla skór tłustych, trądzikowych, z widocznymi zmarszczkami,

- 30% - przeznaczony dla skór bardzo zniszczonych.

 

Serum o ukierunkowanym działaniu:

 

Antiox – 6

Formuła dla suchej skóry lub dla każdego rodzaju skóry wymagającej głębokiego nawilżenia. Kompleks składa się z kwasu hialuronowego, stabilnych form witamin A i E oraz wyciągu z białej herbaty. Zwalcza wolne rodniki i jednocześnie głęboko nawilża. Substancje aktywne dzięki specjalnej formule wnikają w głąb skóry dając efekt odmładzania i rozjaśniania.

 

Derma Builder TNS

Silnie regenerująca formuła odmładzająca i odnawiająca kolagen. To mieszanka czynników wzrostu, cytokin, naturalnego kolagenu, antyutleniaczy oraz protein. Czynniki wzrostu i cytokiny regenerują uszkodzoną tkankę, kolagen stymuluje produkcję nowego kolagenu, proteiny odżywiają skórę, a przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia. Badania kliniczne udowodniły, że TNS poprawia jędrność i elastyczność, redukuje zmarszczki oraz spowalnia pojawianie się nowych.

 

Przeciwwskazania:

- epilepsja,

- choroby nowotworowe,

- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze,

- stany zapalne i alergiczne,

- przerwanie ciągłości naskórka,

- oparzenia słoneczne,

- zażywanie leków przeciwzakrzepowych.